Gladka zmaga pred domačim občinstvom

April 9, 2018

Naši Sokoli so na drugi tekmi lige AFL prišli do prve letošnje zmage. V Ivančni Gorici so bili prepričljivo boljši od Steelsharks Traun, ki so jih premagali z 49:27. Blestel je Matic Tomše s štirimi ujetimi podajami za zadetek.

Naši fantje so silovito začeli srečanje, saj je že v prvi četrtini dva zadetka dosegel Matic Tomše (14:0). Sledilo je znižanje izida na 14:7 , ko je podajalec ekipe Steelsharks John Uribe pritekel v končno cono. A se Sokoli niso pustili zmesti in so pred koncem polčasa še povečali prednost – v končno cono sta pritekla Žiga Zibelnik in Zachary Cavanaugh (28:7).

Drugi polčas je z zadetkom otvoril lovilec Luka Šutanovac (35:7), znižal pa Michael Schachenmayr (35:14). Nato je ponovno na sceno stopil Matic Tomše, ki je ujel še dve podaji za touchdown (49:14). V zadnji četrtini so z dvema zadetkoma znižali Steelsharks za končni izid 49:27.

Rok Štamcar je po tekmi dejal: »Zadovoljen sem z zmago in z igro naših mladih fantov. Pokazali so napredek v vseh nivojih igre in delali bomo na tem, da bodo fantje napredovali iz tedna v teden.«

Sokoli so tako prišli do prve letošnje zmage. V aprilu jih še čakata dve domača preizkusa v Ivančni Gorici: 14.4. prihajajo Dacia Vikings, 21.4. pa Danube Dragons, ki so bili v prvem medsebojnem srečanju boljši od Sokolov.