Mladi Sokoli na uvodu priznali premoč ekipi Danube Dragons

April 4, 2018

Naši mladi sokoli so v uvodni tekmi lige AFL na Dunaju priznali premoč Danube Dragons. Ti so slavili prvič na medsebojnih srečanjih. Tekma se je končala z 23-12 za Dunajčane.

Približno 500 gledalcev v prvi četrtini ni videlo točk. V drugi pa so najprej touchdown dosegli domačini (7-0), a so tik pred koncem prvega polčasa rezultat s podajo Cavanaugha na Tomšeta znižali Sokoli (7-6). V tretji četrtini so Dragons z zadetkom in prostim strelom spet pobegnili Ljubljančanom (17-6), ko je Eugen Sumič prišel do prvega zadetka v sezoni (17-12). V naslednjem napadu se je Dunajčanom izplačalo igranje v četrtem poskusu, ko so povišali vodstvo na končnih 23-12, saj je bil napad Sokolov kasneje ustavljen.

Rok Štamcar, glavni trener Ljubljana Silverhawks: »Imamo veliko mladih igralcev v obrambi, ki so pokazali dobro predstavo. Enostavno moramo dosegati več točk in na to se bomo osredotočali na naslednjih treningih.«

Sedaj Sokole čaka tris domačih tekem v Ivančni Gorici: najprej prihajajo Steelsharks Traun (7.4. ob 15.00), nato Dacia Vikings (14.4. ob 15.00), ob koncu pa bodo Sokoli imeli priložnost za maščevanje, saj prihajajo Danube Dragons (21.4. ob 15.00).

Danube Dragons 23 – 12 Ljubljana Silverhawks

(0-0, 7-6, 10-0, 6-6)

Zadetki Dragons: Haun 2, Mattes; Streli na gol Dragons: Knaus (PAT: 2/3, FG)

Zadetki Silverhawks: Tomše, Sumič

Ostali rezultati lige AFL: Giants 32 – 45 Vikings, Rangers 14 – 49 Raiders, Steelsharks 47 – 15 Monarchs